2012 North Conference Results

2012 North Conference













Boys
W
L

Girls
W
L
T
Schurz
4
0

Uplift
4
0

Uplift
3
1

Schurz
2
2
1
Amundsen
2
2

Senn
2
2
1
Senn
0
4

Amundsen
1
3

Foreman



Foreman
0
4

Lakeview



Lakeview



Steinmetz



Steinmetz



Roosevelt



Roosevelt



Von Steuben



Von Steuben



Lincoln Park



Lincoln Park



Taft



Taft




Final Scores
Girls



FINAL SCORES
BOYS
Points
1st
Uplift
60


1st
Schurz
59
2nd
Schurz
31


2nd
Uplift
51
2nd
Senn
31


3rd
Amundsen
33
4th
Amundsen
21


4th
Senn
18
5th
Foreman
8


5th
Foreman
9
















Event




Event



Name
Time



Name
Time
Girls Sprint Med.
Senn
02:20.4


Boys 4x800
Amundsen
10:54.9

Uplift
02:19.0


















Boys 4x100
Amundsen
52.40
Girls 4x800
None




Schurz
56.90






Uplift
50.44













Boys 3200m
Malek (Schurz)
11:23.5
Girls 4x100
Senn
59.00






Schurz
01:05.8


Boys 110m Hurdles
None


Uplift
56.90


















Boys 100m
Mwitumwa (Amun)
18.10
Girls 3200 (OPEN)
None




Hughes (Foreman)
12.50






Groves (Foreman)
12.60






Baker (Senn)
11.8
Girls 100m Hurdles
Easley (Foreman)
25.93



Strong (Senn)
12.4






Shah (Amundsen)
15.4






Ewing (Uplift)
12.1
Girls 100m
Hubbard (Senn)
14.7



Terrell (Uplift)
12.3

Love (Schurz)
13.7






Smothers (Amundsen)
22.2


Boys 800m
Martinez (Schurz)
2:18

Westbrook (Uplift)
13.8



Muang (Amundsen)
2:25






Mena (Foreman)
2:23






Lopez (Schurz)
2:24
Girls 800m
Richter (Schurz)
3:15






Monterrubio (Amun)
3:12






Easley (Foreman)
3:31


Boys 4x200
Amundsen
01:51.6

Ionut (Amundsen)
3:06



Schurz
02:00.4





















Boys 400m
Murphy (Amundsen)
01:11.5
Girls 4x200
Senn
2:11



Grove (Foreman)
01:07.7

Schurz
02:16.3



Morco (Senn)
01:31.7

Uplift
02:02.4



Roberts (Uplift)
01:05.5






Dunbar (Schurz)
59.7
Girls 400m
Monterrubio (Amun)
1:23



Pagoda (Amundsen)
01:10.4






Alba (Schurz)
01:04.3








Girls 300m HH
None



Boys 300m HH
None









Girls 1600m
Richter (Schurz)
07:59.9






Lozada (Schurz)
08:00.5


Boys 1600m
Tapia (Amundsen)
04:57.6






Malek (Schurz)
05:14.1
Girls 200m
Ionut (Amundsen)
35.1



Sales (Amundsen)
06:39.2

Eboigbe (Senn)
34






Smothers (Amundsen)
51.9


Boys 200m
Pagoda (Amundsen)
30.3

Love (Schurz)
31



Strong (Senn)
25.3

Toombs, K (Uplift)
29.6



Hughes (Foreman)
26.2






Kanguya (Amundsen)
33.3
Girls 4x400
None




Baker (Senn)
24.2






Nava (Schurz)
31.5
Girls Long Jump
Eboigbe (Senn)
12' 2 1/4"



Fluckes (Uplift)
26.1

Toombs, K (Uplift)
13' 1 1/4"






Westbrook (Uplift)
11' 1 1/4"






Diaz (Schurz)
10' 3"


Boys 4x400
Amundsen
04:44.2






Schurz
04:11.1
Girls High Jump
Westbrook (Uplift)
3'10"










Boys Long Jump
Ewing (Uplift)
NM
Girls Shot Put
Purham (Senn)
25' 5"



Falla (Schurz)
14' 1 1/2"

Sims (Uplift)
21' 3"



Alba (Schurz)
12' 6

Velazquez (Uplift)
19' 7"



Fluckes (Uplift)
17' 7 1/4"








Girls Discus
Velazquez (Uplift)
43' 3"


Boys High Jump
Ewing (Uplift)
5'6"

Sims (Uplift)
60' 2"



Fluckes (Uplift)
5'0"

Purham (Senn)
38" 11"



Hughes (Foreman)
NH













Boys Shot Put
Reina (Uplift)
30' 10"






Fola (Schurz)
34' 4"






Roberts (Uplift)
27' 5"






Hinton (Uplift)
33' 1"













Boys Discus
Roberts (Uplift)
67' 3"






Fola (Schurz)
68' 10"






Hinton (Uplift)
90' 1"